Site yükleniyor.
Lütfen bekleyiniz...
Bookmark and Share     Twitter'da takip edin.    Alman Kurdu - Köpek Eğitimi - Köpek Çiftliği
:        
 
Alman Kurdu ve Can Paksoy Alman Kurdu Hakkında Önemli Bilgiler Alman Kurdu Eğitimi Hakkında Bilgiler Alman Kurdu Yavrularımız Alman Kurdu Köpeklerimiz Alman Kurdu Şatış ve Eğitim Hakkında İletişim Bilgilerimiz
 

   ANA SAYFA

   FORUMLAR

   LİNKLER
Kullanıcı Adı:  
Şifre:  
 Yeni Üye
 Şifremi Unuttum
 
 


Site İstatistikleri

Şu anda sitede 0 kayıtlı kullanıcı, 1 misafir kullanıcı bulunuyor. Bugün sitemiz toplam 969 kişi tarafından ziyaret edilmiştir.

En Çok Hit Alan 5 Köpek

Kont - Alman Kurdu, Köpek Oteli, Köpek Çiftliği, Köpek Pansiyonu
Kont
(141962 Hit)

Hector - Alman Kurdu, Köpek Oteli, Köpek Çiftliği, Köpek Pansiyonu
Hector
(122652 Hit)

silver - Alman Kurdu, Köpek Oteli, Köpek Çiftliği, Köpek Pansiyonu
silver
(106723 Hit)

Rika Von Tuni (HAMRA) - Alman Kurdu, Köpek Oteli, Köpek Çiftliği, Köpek Pansiyonu
Rika Von Tuni (HAMRA)
(98390 Hit)

Lord - Alman Kurdu, Köpek Oteli, Köpek Çiftliği, Köpek Pansiyonu
Lord
(93143 Hit) 
   

Alman Kurdu - Pedro von der LengernheideTANIMI
Alman Çoban Köpeği, Alsatian olarak da bilinir. Güzel görünümlü, vücudu orantılı ve çok güçlüdür. Kürkü, genellikle kahverengili siyahlı, samur veya tamamen siyahtır ama bazen mavi, ciğer renginde ve beyaz da olabilirse de bu renkler, pek çok standarda göre bir kusurdur. Beyaz, Alman Çoban Köpeği için kabul edilebilir bir renk olmamasına rağmen, artık, Amerikan Beyaz Çoban Köpeği olarak adlandırılan ayrı bir ırk olarak tanınmaktadır. Burnu siyahtır, çoğunlukla siyah olmasına rağmen bazen mavi veya ciğer renginde de olabilmektedir ama bu bir kusur olarak kabul edilir ve sergilenmez. Güçlü, adaleli, biraz uzunlamasına, hafif ama sağlam kemiklere sahip bir vücudu vardır. Kafası vücuduyla orantılı, alnı da öne doğru hafifçe çıkıntılı bir yapıda olmalıdır. Güçlü makas ısırışı vardır ve kulakları da dipte geniş, sivri, dik ve ileri dönüktür (altı aylıktan daha genç yavruların kulakları hafifçe düşük durabilir). Hiçbir zaman dışa çıkıntı yapmayan gözleri gözleri, koyu renkli, badem şeklindedir, canlı ve zeki bir ifadeye sahiptir. Gür tüylü kuyruğu, köpek hareketsizken, neredeyse dizlerine kadar gelir ve aşağı sarkar. Ön bacakları ve omuzları adalelidir; butları kalın ve güçlüdür. Ayakları yuvarlak ve tabanları da çok serttir. Alman Çoban Köpeklerinin üç cinsi vardır: kaba kürklü, uzun kaba kürklü ve uzun tüylü.

MİZACI
Genellikle iş köpekleri olarak kullanılan Alman Çoban Köpekleri, dikkatli, her an tetikte, korkusuz ve heveslidir. Cesur, neşeli, itaatkâr ve öğrenmeye isteklidir. Büyük sadakat ve cesaretleriyle tanınırlar. Sakin bir dost gibidir asla düşmanca davranmaz. Ciddi ve neredeyse bir insan zekasına sahiptirler. Büyük bir öğrenme yetenekleri vardır. Alman Çoban Köpekleri, aileleriyle birlikte olmayı severler ve yabancılara karşı da çok ihtiyatlıdırlar. Bu köpek, ait olduğu insanlarla birlikte olmak ister, çok uzun süre yalnız bırakılmamalıdır. Yalnızca gerekli olduğunda havlarlar. Alman Çoban Köpekleri çok güçlü bir koruma içgüdüsüne sahip Alman Kurdu - BANKFALUSI HARAPOS SUMIolduklarından, yetişkin olduklarında aşırı korumacılıklarının önlenmesi için geniş bir şekilde sosyalleştirilmelidir. Agresif ve insanlara saldırma gibi davranışlar, çoğunlukla kötü yetiştirme, eğitim ve ilgisizliğe bağlıdır. İyi yetiştirilmiş, iyi yönlendirilmiş ve eğitilmiş bir köpek, diğer ev hayvanlarıyla ve ailedeki çocuklarla iyi geçinir. Genç yaşlarda sıkı bir itaat eğitimi almalıdırlar. Alman Çoban Köpeğinizi saygın bir yetiştiriciden satın almanız da oldukça önemlidir. Bazıları çekingen, ürkek ve korkudan ısırmaya yatkın olabilir. Bir yavrunun neslini dikkatlice araştırın. Başarılı ev hayvanları olmaları için bu köpekler, genç yaşta ciddi ve sevgi dolu bir eğitimden geçirilerek sosyalleştirilebilir. Zorlayıcı veya sertlikle verilen eğitimler bu köpeklerde pek başarılı olmaz. Alman Çoban Köpeğinin gerçekten mutlu olması için, hayatta bir görevi olmalıdır. Bu köpek çok zeki olduğundan ve çok çabuk öğrendiğinden, çoban köpeği, bekçi köpeği, polis köpeği olarak ve körlere rehberlik etmekte, araştırma ve kurtarma hizmetlerinde ve de askeri alanlarda kullanılır. Alman Çoban Köpeği, schutzund, izleme, itaat, çeviklik flyball ve ring sporları gibi pek çok köpek etkinliğinde de başarılıdır. Hassas burnu, uyuşturucuların ve davetsiz misafirlerin kokusunu alır ve madenlerde patlama riskine karşı önceden uyarıda bulunabilir veya yerin 4.5 m altındaki borularda oluşan gaz sızıntılarını haber verebilir. Alman Çoban Köpeği, ayrıca popüler bir gösteri ve aile arkadaşıdır.

Alman Kurdu - Quill von der UrbeckeBOY, KİLO
Boy: Erkekler 60 – 65 cm, Dişiler 55 – 60 cm
Kilo: 35 – 40 kg

SAĞLIK SORUNLARI
Gelişigüzel yapılan üretimler, kalça ve dirsek displazisi (çiftleştirilen eşlerin her ikisinin de kalçalarının iyi durumda olduğunun en azından OFA sertifikasıyla belgelendirildiğinden emin olun), kan uyuşmazlıkları, sindirim problemleri (muhtemelen sinirlerle ilgili), epilepsi, kronik egzama, keratit (kornea enflamasyonu), cücelik ve pire alerjisi gibi kalıtımsal hastalıkların ortaya çıkmasına yol açmaktadır

YAŞAM ŞARTLARI
Alman Çoban Köpekleri, yeterince egzersiz yapmaları koşuluyla, bir apartman dairesinde yaşayabilirler. Kapalı mekânlarda daha hareketsiz olurlar, geniş bir bahçe onlar için çok uygundur.

EGZERSİZ
Alman Çoban Köpekleri, çok zeki olduklarından ve meydan okumayı sevdiklerinden, tercihen bir eğitimle birleştirilen, canlı aktivitelerden hoşlanırlar.

ÖMÜR Alman Kurdu - Vax von der Alten Backerei
Yaklaşık 13 yıl

TIMAR
Bu köpekler sürekli olarak az miktar tüy dökerken, mevsimsel olarak ta büyük oranda tüy dökerler.
Ev içinde tüy problemi olmadıkça,her gün kısa bir süre fırçalamak en iyi çözümdür. Ciltlerinin yağ kaybına uğramaması için yılda bir iki kez olmak üzere nadiren yıkanmalıdırlar.

Alman Kurdu - Wisky von der Alten BackereiMENŞEİ
Wurtemberg, Thurginia ve Bavyera’nın uzun tüylü, kısa tüylü ve dalgalı tüylü yerel çoban köpeklerini ve bu işe gönül vermiş diğer yetiştiriciler karşılık veren, itaatkar ve güzel görünüşlü Alman Çoban Köpeklerini üretmiştir. Kaptan Max von Stephanitz 1899 yılının Nisan ayında Horan adında ilk Deutsche Schäferhunde, Türkçedeki anlamıyla Alman Çoban Köpeğini tescil ettirmiştir. 1915 yılına kadar hem uzun tüylü hem de dalgalı tüylü cinsler görülmüştür. Günümüzde, çoğu ülkede, şov amaçlı olarak yalnızca kısa kürklü olanlar bilinmektedir. Bu köpek 1882 yılında Hanover’de ve kısa tüylü cinsi de ilk kez 1889 yılında Berlin’de görülmüştür.


GRUPLAR
Herding, AKC Herding
CKC, FCI, AKC, UKC, KCGB, CKC, ANKC, NKC,NZKC, GSDCA


  Sayfa Görüntülenme Sayısı: 2648    

Powered By Avva Mobile Enterprise Solutions